Kvalita, flexibilita a rychlost

Vysoké požadavky na kvalitu, velké množství variant výrobků a krátké dodací lhůty: to jsou hlavní ukazatele, na které se výroba ve Schmersalu soustředí. Proto jsou povědomí a znalosti výroby tak vysoké: Tím lze výrobní procesy lépe sledovat a především je zajištěna opakovatelná vysoká kvalita. Vstřikování plastových dílů, mechanické opracování odlitků, montáž elektronických podskupin, nástrojárna i konečná montáž výrobků probíhá ve vlastním výrobním závodě.

Lisovna plastových dílů

V závodě ve Wuppertalu pracuje 30 vstřikovacích strojů dílů z umělé hmoty s téměř 100 tunovou silou. Většina těchto strojů je plně automatizována.

Nástrojárna

Naše nástrojárna vyrábí vysoce přesné vstřikovací formy a díky přípravkům a Know-how může provádět veškerou údržbu a opravy. Vedle konvenčních a CNC strojů disponujeme také mnoha elektroerozivními stroji, vyjiskřovacími stroji a dvěma elektroerozivními centry s automatickou výměnou nářadí.

Montáž elektronických sestav

Pět SMD osazovacích automatů dokončují desky tištěných spojů pro senzory, bezpečnostní monitorovací relé i speciální řídící přístroje dle požadavků zákazníků. Pájecí pasta se plně automaticky nanáší do sítotisku.

Ověřování kvality elektronických dílů

Veškeré elektronické součástky a sestavy prochází vizuální zkouškou, elektrickou zkouškou jakož i zkouškou funkčnosti za předepsaných teplotních cyklů. Po montáži se pak senzory nastavují laserovým vyrovnávacím přístrojem na předepsané spínací rozpětí.

Montáž

Vzhledem k tomu, že téměř všechny produkty vyrábíme v obrovském množství variant, montují se nejobvyklejší přístroje na samostatném pracovišti jediným specialistou. Všechna montážní pracoviště jsou vybavena zkušebními přístroji, které z centrálního počítače pomocí čárového kódu vyvolávají příslušný zkušební program a výsledky zkoušení ukládají do centrální databáze. Takto mohou být rychle zjištěny odchylky od stanovených hodnot a zároveň zavedena protiopatření. Zkušební přístroje vyvíjejí a sestavují pro tento účel vyškolení inženýři ve speciálním vývojovém oddělení. U celé řady přístrojů, které vyrábíme ve velkých počtech, využíváme automatizované montážní postupy. Takto jsme vybudovali kompletní montážní linku pro nový výtahový poziční systém USP. K této lince se z jednotlivých pracovišť stahují všechna data přístroje; po letech tak tedy mohou být podle sériových čísel vyvolány údaje o zkoušení jednotlivých přístrojů.Hlavní sídlo firmy Schmersal ve Wuppertalu